Better IT

Al. Tadeusza Rejtana 53A / 113, 35-326 Rzeszów, Polska

Jak wdrożyć Microsoft 365 (Office 365)? Poznaj 3 opcje i wybierz najlepszą!

W poprzednim artykule wyjaśniliśmy, czym jest implementacja Microsoft 365, w tym z kolei podpowiemy, jak wdrożyć Microsoft 365 (dawniej Office 365)? Okazuje się, że możliwości wdrożenia pakietu Microsoft 365 jest aż trzy: możesz wdrożyć go sam, wybrać niewyspecjalizowaną firmę, która to za Ciebie zrobi lub skorzystać z usług wdrożeniowych partnera Microsoftu, którym jest między innymi BetterIT. Pamiętaj, że odpowiednie wdrożenie usług Microsoft 365 jest bardzo ważne i nie powinno sprowadzać się jedynie do aktywowania danych aplikacji! Ważne jest również ich dostosowanie do specyfiki przedsiębiorstwa.

3 sposoby na to, jak wdrożyć Microsoft 365 (Office 365):

Samodzielne wdrożenie Microsoft 365

Wydawałoby się, że to najprostsza i najszybsza droga, jednak nie do końca tak jest. Dlaczego? Po pierwsze nie znasz produktu, który zamierzasz wdrożyć! Po drugie wdrażając Microsoft 365 w pojedynkę, stracisz dużo nerwów i czasu, ucząc się rzeczy, które prawdopodobnie już nigdy Ci się nie przydadzą. Na swojej wdrożeniowej drodze napotkasz również sporo problemów np. podczas konfigurowania poczty, z którymi zapewne sobie nie poradzisz. Zamiast zajmować się firmą, będziesz słuchał narzekania pracowników i zastanawiał się, dlaczego ich poczta e-mail w całości się nie przeniosła?

Skorzystanie z usług niewyspecjalizowanej firmy

Wdrażając produkty Microsoftu przez niewyspecjalizowaną firmę, prawdopodobnie odpadnie Ci część problemów opisanych w pierwszym punkcie, ale to i tak nie jest dobre rozwiązanie. Tak naprawdę nie wiesz, czy firma, której powierzyłeś wdrożenie, dobrze zna produkt? Może zależało jej tylko na sprzedaży wdrożenia i licencji za niewielkie pieniądze? W takim wypadku usługi nie będą dopasowane do Twojej firmy a pracownicy nie będą wiedzieć, jak korzystać z poszczególnych aplikacji. Nie poznasz również wszystkich możliwości Microsoft 365! Niestety, większość tego typu firm kończy wdrożenie na sprzedaży licencji i utworzeniu kont dla użytkowników. Niewyspecjalizowana firma nie dostosuje produktu do potrzeb klienta oraz nie zadba o właściwe zabezpieczenie. Odpowiednie dostosowanie pakietu jest bardzo ważne, ponieważ dzięki temu możesz zwiększyć wydajność pracy w przedsiębiorstwie o dodatkowe 5%, a co za tym idzie zwiększyć przychód o 5%.

Wdrożenie z partnerem Microsoftu

Najlepszą opcją jest wdrożenie Microsoft 365 przez firmę, która posiada specjalistów w danym zakresie, taką jak BetterIT! Firmę, która zna produkt od podszewki i sama z niego korzysta! Firmę, która daje gwarancję, że wdrożenie przebiegnie sprawnie i bezpiecznie! Pamiętaj, że partnerzy Microsoftu mają ogromną wiedzę na temat wdrażanych aplikacji. Znają je od A do Z! Z naszą pomocą płynnie przejdziesz przez cały etap wdrożenia a w przypadku niespodziewanych problemów, posiadamy szeroką wiedzę i spore doświadczenie, aby błyskawicznie je rozwiązać.

Jeśli ciągle zastanawiasz się jak wdrożyć Microsoft 365, zadzwoń do nas, a my rozwiejmy Twoje wątpliwości! Poradź się specjalistów, którzy znają temat od A do Z!